Former Commissioner
Former Minister
Former President of OSCE Parliamentary Assembly
Born: Copenhagen, October the 20th 1946

Political career (CV)

Speeches, articles, calendar

Links to CBSS - Links to OSCE

helle@degn.dk

Helle Degn
©Use of media only with permission of Helle Degn

Following a decision of the 12th Ministerial Session of the Council of the Baltic Sea States in Pori, Finland (10-11 June 2003), the office of the CBSS Commissioner on Democratic Development was permanently closed on 19 December 2003. An archived version of the Commissioner's website is available on the CBSS website: www.cbss.st


Frontpage of: www.cbss-commissioner.org as of january 2004

Flag (DK)Danish version / Search / Guestbook / Updated:  June 18th, 2005 by: Webmaster